Ambre Iris, dámský parfém od Galimard

Ambrově - dřevitý francouzský dámský parfém

Vzácný parfém od Galimard, uvedený na trhu v roce 2021, odhaluje jemné tajemství ambry - hřejivá vůně se slunečnou povahou a aurou. V parfému Amre Gris ambru doplňuje jedna z nejneuvěřitelnějších a nejprestižnějších vůní dostupných pro parfuméry - kosatec s něžnou pudrovou vůní.

francouzsky-niche-parfem-pro-zeny-AMBRE-IRIS-GAMME-galimard

Parfumerie Galimard

Parfumerie Galimard byla založená v roce 1747 jako jeden z prvních francouzských "domů parfémů" v Grasse, na francouzském Azurovém pobřeží. 

Díky vzácným vůním pocházejícím z Francouzské riviéry byl Grasse oceněn titulem světové hlavní město parfémů. Know-how související s parfémy z oblasti Grasse, které již bylo uznáno jako nehmotné kulturní dědictví Francie, bylo dne 28. listopadu 2018 prohlášeno organizací UNESCO za nehmotné kulturní dědictví lidstva.

Grasse je město s 51 000 obyvateli, ideálně umístěné mezi mořem a horami  na „Azurové pobřeží“, jen 17 kilometrů od Cannes a 34 kilometrů od Nice. Pokud jde o její hlavní činnost, francouzský autor Francis de Croisset, když mluvil o Grasse, řekl, že „Grasse je jediné město na světě, kde je slovo továrna („usine“) poetické“.

I dnes Parfumerie Galimard zůstává rodinným podnikem, který snoubí inovace a tradiční řemeslo, jehož mistrovské ovládání dědil z generace na generaci, věrni pověsti značky a celého Grasse.