Rady pro krásu

Newsletter

Pravý parfém – co to je?

Parfémy pro různé příležitosti

Ještě krásnější opálení

Jak nanášet ARGANOVÝ OLEJ

Hydratujete svou pokožku správně?

Pravý parfém – co to je?

Jako parfém jsme si zvykli označovat jakýkoliv druh výrobku uvolňující vůni po aplikaci zpravidla na pokožku. 85 % těchto voňavých lahviček kupovaných v běžných parfumeriích však neobsahují parfém, ale parfémovou vodu nebo toaletní vodu. Anebo výrobek s ještě nižším podílem vonných esencí.

Jak se tyto výrobky liší? Jak již bylo naznačeno - podle obsahu vonné parfémové kompozice (vonné esence) v koncentrovaném lihu nebo jiném rozpouštědle, tedy tzv. koncentrace, pro kterou dokonce existují normy. Koncentrace též do jisté míry určuje jak je vůně intenzivní a s tím zpravidla i jak dlouho vydrží.

Pravý parfém

Nejvyšší koncentrací vonných esencí se vyznačuje právě pravý parfém, francouzsky Parfum extrait, anglicky Perfume extract, s obsahem 15 – 40 % vonných esencí, typicky kolem 20 %. Angličtina je pro rozlišení parfémů vůbec příhodná: všechny ostatní nižší koncentrace jsou označovány nikoli jako parfém (perfume) ale jako fragrance ( prostě „vůně“).

Kvalitní pravé parfémy jsou vyráběny zejména z přírodních složek. Někdy se můžete též setkat s pojmy jako The Soul of Perfume nebo Parfum de Parfum.

Esprit de Parfum

Poměrně zřídka se setkáte s o něco nižší koncentrací, s Esprit de Parfum (ESdP) s podílem vonných esencí 15-30%.

Parfémová voda

Parfémová voda neboli Eau de Parfum (EdP), též Parfum de Toilette (PdT) obsahuje 10-20% (typicky okolo 15%) aromatických složek, je to jen o málo nižší koncentrace než pravý parfém. V běžných parfumeriích jsou EdP známých značek často velice předražené.

Toaletní voda

S 5 -15 % obsahem vonných esencí se prodává toaletní voda, Eau de Toilette (EdT). Nejčastěji má okolo 10 obsahových % vonných látek a je to nejběžněji prodávaný „parfém“ (v obecném slova smyslu, jak jsme si jej vysvětlili na začátku).

Kolínská voda

Kolínská voda, Eau de Cologne (EdC) obsahuje 3-8% (zpravidla okolo 5%) vonných esencí. Toto e nejčastější koncentrace u "deodorantů" ve spreji. "Original Eau de Cologne" je registrovaná obchodní značka, nezaměňovat.

Perfume mist

Normy pamatují dokonce na nižší koncentrace – mezi 3-8% vonných esencí. Taková vůně se označuje jako Perfume mist, něco jako „parfémová mlha“. Většinou je založena na nealkoholickém rozpouštědle.

Splash

Eau de Splash (EdS), tedy „střik“ a tzv. aftershave mají nejnižší koncentrace aromatických složek: 1-3%. "EdS" je též registrovaná obchodní značka.

***

Pravý parfém je samozřejmě dražší než nižší koncentrace. Uvědomte si ale, že je intenzivnější a trvanlivější. Pro pravý parfém svědčí jak ekonomické, tak kvalitativní hledisko.

Na druhou stranu je třeba ocenit existenci nižších koncentrací pro případy, kdy jen potřebujete překrýt zápach potu. Pro takové situace se vyšší koncentrace nehodí. Pravý parfém a vyšší koncentrace volte pro výjimečnější chvíle.

Parfémy pro různé příležitosti

Věděli jste, že každý parfém se hodí pro jinou příležitost? Některý je vhodný spíše na den, jiný na večer nebo na noc, jiný na jednání nebo jinou formální přiležitost a jiná vůně zase zdůrazní romatické chvíle.

Kolekce_5-miniatur_fragonardPořiďte si kolekci parfémů pro každou příležitost za cenu jednoho parfému! např. KOLEKCE 5 MINIATUR PARFÉMŮ FRAGONARD - Frivole, Eclat, Fragonard Belle de Nuit a Ile d'amour. Nyní letní sleva. http://www.parfemy-parfumeur.cz/parfemy/5-parfemu-miniatury-fragonard/

Parfém Frivole – Vůně vhodná na den pro kvetoucí a teplé měsíce. Perfektní pro romantické chvíle, ideální pro zvláštní příležitosti.

Parfém Eclat – Vůně vhodnější na den zejména pro chladné měsíce, vydrží velice dlouho, navodí dobrou náladu, je lehce sexy. Sladká vůně i pro ty, co jinak sladké vůně nemusí. Vhodná pro příležitosti, na které nechcete zapomenout.

Parfém Fragonard – Vůně určená na den od jara do podzimu. Připomíná lehké a jiskřivé sluneční paprsky, které Vás ráno ohleduplně probouzejí. Velmi ženská vůně. Vhodná pro příležitosti, kdy chcete působit velice elegantně. Očekávejte mnoho komplimentů v den, kdy ji použijete.

Parfém Belle de Nuit – Vůně vhodná na noc od jara do podzimu. Noblesní, nekomplikovaná vůně pro sebevědomé ženy pro zvláštní nebo výjimečné večery a noci. Použijte, chcete-li působit žensky, mladě a optimisticky.

Parfém Ile d'amour – Vůně pro celý den. Maximálně romantická vůně připomínající svěží vánek od moře. Lehká ale velmi dlouho trvající. Vhodná pro méně formální příležitosti včetně dovolené nebo posezení s přáteli.

Ještě krásnější opálení


Po opálení dopručujeme použít Fragonard VRAI BEAUTY OIL ARGANOVÝ OLEJ - docílíte sametově hebkého vzhledu opálené pokožky.

Tento vzácný ošetřující olej, vyrobený ze 100% čistého a přírodního mandlového extraktu (arganový olej) nabízí hluboké hydratační účinky na pokožku celého těla a dodá jí vynikající lesk. Též lze použít na vlasy, kterým dodá hebkost a usnadní tvarování.

Arganový olej se získává z jader stromu Argánie trnité (Argania spinosa), který se vyskytuje výhradně v jihozápadní části Maroka. Tento vzácný strom se dožívá 150-200 let a dorůstá výšky až 10 metrů, je odolný proti horku a suchu. Za poslední roky výskyt těchto stromů klesl a zvláštností je, že se nepodařilo tyto stromy začít pěstovat v jiných místech na světě.

Jeho plody se podobají olivám a listy jsou výtečnou potravou pro kozy. Plody jsou z počátku zelené, s dozráváním se barva mění na jasně žlutou. Plod má 3 vrstvy - slupka, vnější dužina a skořápka s peckou, která obsahuje arganový olej. Podle doby sběru a způsobu výroby se arganový olej dělí na potravinový a kosmetický.

 

Tento vzácný ošetřující olej, vyrobený ze 100% čistého a přírodního mandlového extraktu (arganový olej) nabízí hluboké hydratační účinky na pokožku celého těla a dodá jí vynikající lesk.Též lze použít na vlasy, kterým dodá hebkost a usnadní tvarování.

 

 

 

Jak nanášet ARGANOVÝ OLEJ - VRAI

 

Vzácný marocký olej extrahovaný z plodů arganových plodů získává v posledních dvou letech na obrovské popularitě v péči o pleť i vlasy.Arganový olej značky VRAI se vysoce cení pro bohatý obsah antioxidantů a esenciálních mastných kyselin. Jeho velkou předností je fakt, že výrazně redukuje drobné vrásky, posiluje pružnost pleti a celkově zlepšuje její vitalitu. Navíc se rychle vstřebává a dá se použít na celé tělo (vlasy, lokty, dlaně, chodidla,..)

I u pleťového oleje záleží nejen na jeho složení, ale také na aplikaci. Nakapejte 3 až 5 kapek do dlaně a třením dlaní o sebe olej zahřejte. Uvolní se prospěšné látky a vy získáte ještě efektivnější výsledky olejové péče. Následně dlaně jemně přiložte na vlhkou tvář a jemně olej vmáčkněte do obličeje.

Nevynechte žádnou část - dopřejte blahodárné účinky oleje tvářím, čelu, očnímu okolí (pozor jen na nejtěsnější okolí slzných kanálků), celému nosu, okolí rtů a samozřejmě také na náchylnou pokožku krku a dekoltu. Aplikaci zakončete jemnými krouživými pohyby bříšky prstů, čímž olej dobře zapracujete do pokožky.

 

Je Vám 20, 30, 40 nebo i 50? Hydratujete svou pokožku správně?

Základem krásné a hydratované pokožky, obzvlášť v těchto teplých měsících, je VODA - nebo-li hydratace "zevnitř". Bohužel jen to, k sametové pokožce, ať jste mladí či v těch nejlepších letech, nestačí. 

Určitě znáte pocit po koupely/sprše nebo i holení, kdy pokožka "pne a tlačí", tudíž žadoní po hydrataci. Nejlepší úlevu a správnou hydrataci docílíte vmasírováním tělového mléka ještě do vlhké pokožky, kdy s mlékem masírujete i vrstvu vody. Díky tomuto postupu docílíte jak hydratace, sametově hebké pokožky, tak i dlouhodobé vůně bez parfému. Díky dýchání pokožky budete tělovým mlékem vonět ještě hodiny (zvlášt pokud budete na slunci).

Také záleží na kvalitním tělovém mléku a jeho přírodním složení, aby zbytečně nezatěžoval pokožku a mohla dýchat. I v našem e-shopu naleznete kvalitní tělová mléka s přírodním složením s opravdovou dlouhotrvající vůní Vašich oblíbených parfému značky FRAGONARD.  http://www.parfemy-parfumeur.cz/kosmetika/ Ke každému tělovému mléku, je přidělen krátký popis vůně, pro jednodušší výběr.

 

6 zajímavých faktů o parfémech a vůních

1. Parfémy existují od počátku lidstva. Jejich výroba spočívala louhováním bylinek a květin. Před x lety si dámy zasazovali do vlasů vonné květy různých rostlin, tento způsob se využívá ještě dnes v arabských státech. První důkaz o výrobě parfémů sahá až do starého Egypta. V Thébách byl nalezen 3500 let starý hrob královny Hatšepsut, kde kromě dalších objevů nalezli zatím nejstarší parfémy a recepty, jak je vyrobit.

2. Slovo PARFÉM pochází z latinského PER FURUM, což v překladu znamená prostřednictvím kouře. Může se stát, že parfém voní každému jinak, jinak voní dokonce z flakonku než na kůži. To je z toho důvodu, že parfém se mísí s Ph pokožky. Pokud vybíráte parfém, je dobré jej nejdříve vyzkoušet na kůži, nejlépe v důlku z druhé strany loktu. Vnímání jiné vůně má za následek kořeněné jídlo nebo i používání léků.

3. Většina parfémů je chemického původu. Fragonard vyrábí parfémy z tuků, které na sebe vážou vonné esence. Tato výroba je známá už od středověku. Běžný parfém obsahuje 20 - 250 ingrediencí. Fragonard používá rostliny z celého světa, nejvíce však pochází z Grasse, které si je parfumérie sama pěstuje. Běžná je výroba z květů, ale patří sem i kořeny, dřevo, listy, ovoce, byliny a další.

4. Pižmo- nejpoužívanější ingredience k výrobě parfémů se získává z Kabara Pižmového, který je momentálně pod ochranou kvůli vymření. Nyní se vyrábí synteticky.

5. Čich byl důležitý již v pravěku, díky němu jsme byli schopni zjistit, jestli je jídlo zkažené nebo vycítit nebezpečí ze vzduchu. Biologové zjistili, že ženy mají lepší čich než muži. Dále je také známo, že čichem vybíráme partnera, vhodného pro společnou budoucnost.

6. Zajímavé je, že čichové vzpomínky jsou pro nás více zažité, než vizuální a také si je dokážeme udržet daleko déle. Každý má určitou vůní, která mu připomíná dětství, např. dětský pudr, tvarohové buchty nebo vůně čerstvě vypraného prádla. Stejně tak na nás může působit i originální vůně – parfém. Proto je dobré parfémy střídat (ne míchat!) pro speciální příležitosti. Některý se hodí spíše do letních dnů, další zase do zimních večerů. Tento popis máme u každé vůně v našem e-shopu. Doporučujeme do horkých letních dnů používat spíše osvěžující a květinové a na zimu nebo i večer používat těžší parfémy, které se také více hodí na společenské akce. Každá vůně Vás „podepíše“, zvláště naše originální přírodní parfémy a toaletní vody od Fragonard.

 

Pravá vůně domova, která každého okouzlí hned ve dvěřích!

http://www.parfemy-parfumeur.cz/interierove_vune/