Nejlepší dárky na vánoce pro muže

Nejlepší vánoční dárky pro blízké a přátele

Již devátou sezónu můžete na Parfumeur vybírat vánoční dárky z niche parfémů a kosmetiky, které jsme pro vaši inspiraci a pohodlí roztřídili podle toho, jak by se komu mohly líbit. V sekci Tipy na dárky můžete vybrat vánoční dárek pro kohokoliv.

nejlepsi-vanocni-darky

Tipy na nejlepší vánoční dárky pro muže 2021

Stále se nemůžete rozhodnout, komu jaký vánoční dárek vybrat pro blízké muže nebo přátele? Nechte se inspirovat následujícími konkrétnějšími tipy.

Vánoční dárky pro muže

Tip na dárek pod stromeček pro muže kolem 40 let, elegána

Aeternitas, Franck Muller Perfumes, parfémová voda, 75 ml

>>>

6 700 Kč

Parfém ikonické francouzské značky, obsahující nejrozmanitější vůně, které se spojily v úplnou harmonii s třešní.

Tip na dárek pod stromeček pro muže kolem 50 let

Eau de Hongrie, Fragonard, toaletní voda pánská, 200 ml

>>>

2 885 Kč

Kompozice sestavená již ve 14. století, lehký bergamot a jasmín s pravou ambrou a citrusem ("skalní růže") ve spodním tónu. Autentický, nadčasový a elegantně střízlivý, nikdy neselže při okouzlování...

Tip na dárek pod stromeček pro muže kolem 60 let

Valentin, Fragonard, toaletní voda pánská, 200ml

>>>

2 885 Kč 

Svěžest bergamotu a citrónu podtrhuje kořeněné tony zázvoru, muškátového oříšku a kardamonu, zjemňují vůní něžné listy fialky. květinové vůně s citrusovými akcenty. 

Tip na dárek pod stromeček pro teenagera

Mini Beau Gosse, Fragonard, toaletní voda v setu pro chlapce, 50 ml

>>>

1 425 Kč 
V kosmetické taštičce baterka a velmi svěží toaletní vodu. Její ovocná vůně oplývá grapefruity a citronem v horním tónu, pokračuje pelargónií, levandulí a pomerančovým květem ve středním tónu a zakončují ji zadní tóny cedrového dřeva, santálového dřeva a vanilky.

Tip na dárek pod stromeček pro muže pod 40 let, aktivní

Nuances de Fougere, Marcus Spurway, pánský parfém, 50 ml

>>>

2 545 Kč

 „Nuances de Fougère“, moderní a nekonvenční vize mužské elegance. Mezi nespornou silou a asertivní delikátností si tento parfém troufne kontrastovat v jemných nuancích a odhalí v hlavě oslnivou svěžest křupavé hrušky, okořeněné kardamom na uklidňující a pikantní levanduli. Směs síly a jemnosti, která zanechává smyslnou a zářivou stopu.

Tip na dárek pod stromeček pro muže 65 +

Concerto, Fragonard, toaletní voda pánská, 200 ml

>>>

2 885 Kč 

Vůně Concerto je jednoduchá, elegantně aromatická harmonie pravé ovocné svěžesti - mandarinky a bergamotu, zjemněná čajem, ambrou a jasmínem. Dynamická a podmanivá - okouzlující kombinace!

 

Z tipů na nejlepší vánoční dárky pro ženy vyberte zde.

4 tipy pro výběr parfému jako vánočního dárku pro jiného

Ač by se mohlo zdát, že vybrat niche parfém jako dárek pro jiného je riskantní záležitost, ve skutečnosti je to jednodušší a jistější, než vybrat mainstreamový parfém, který zná dotyčný z četných TV reklam.

Niche parfémy jsou sice mnohem sofistikovanější než syntetické parfémy, ale jejich tvůrci - mistři parfémáři - je vytváří s cílem vyjádřit nějakou osobnost, nějakou lidskou charakteristiku, něčí "smyslový" podpis.

1. Hledejte, jaký parfém osobu obdarovaného vyjadřuje

Při výběru niche parfému tedy nehodnoťte, zda se vůně přímo líbí vám, ale zda vyjadřuje toho, komu je určena. Zda je klidná, mírumilovná, vyrovnaná nebo naopak dynamická a akční, nebo třeba sebevědomá a energická či obětavá a oddaná.

2. Popisky niche parfémů jsou návod na charakter parfémů

Pro ty, co nakupují na dálku máme na Parfumeur u parfémů popisky. Ty jsme nevymysleli my, ale je to poselství jejich tvůrců - pro koho parfém vytvářeli. Pomůže vám najít ten pravý.

3. Výběr niche parfému v kamenné prodejně

Pokud vybíráte niche parfém podle vzorku nebo v kamenné prodejně, nezapomeňte, že u niche parfémů je díky přírodním kvalitním ingrediencím zachováno postupné "rozvíjení" vůně, tedy posloupnost hlava - srdce - základ, kdy se postupně plánovaně uvolňují a misí jednotlivé složky. Zatímco hlava voní jen pár minut (až 15) a srdce pár desítek minut či hodinu, dvě, základ u niche parfémů přetrvává klidně i 24 hodin. Počkejte při testování parfému až vyprchá první závan lihu (který parfém obsahuje jako rozpouštědlo a konzervační prostředek) a pak posuďte hlavu parfému. Máte-li dost času, počkejte i na srdce. Nebojte se, že parfém nějak výrazně změní charakter: u dobrého niche parfému ve všech třech fázích rozvíjení vůně pracují látky podobně vonící tak, aby zajistily harmonický, nepřetržitý průběh,

4. Překvapiví pomocníci při výběru niche parfému

Pokud si, pánové a dámy, nejste jisti a máte děti, pozvěte je k výběru. Děti jsou kupodivu téměř neomylné v tom, jaký parfém se ke komu (mamince, tatínkovi) hodí a co koho nejlépe vyjadřuje.

 

S předstihem a pro případ, že už bychom se neviděli. Šťastné a veselé!