Nejlepší dárky na Vánoce pro ženy

Nejlepší vánoční dárky pro blízké a přátele

Již desátou sezónu můžete na Parfumeur vybírat vánoční dárky z niche parfémů a kosmetiky, které jsme pro vaši inspiraci a pohodlí roztřídili podle toho, jak by se komu mohly líbit. V sekci Tipy na dárky můžete vybrat vánoční dárek pro kohokoliv.

nejlepsi-vanocni-darky

 

Tipy na nejlepší vánoční dárky pro ženy 2022

Stále se nemůžete rozhodnout, komu jaký vánoční dárek vybrat? Přijměte od nás ještě konkrétnější tipy.

Vánoční dárky pro ženy

Tip na dárek pod stromeček pro teenagerku

Mademoiselle Amour, Fragonard, toaletní voda v setu pro dívky, 50 ml

>>> 

V kosmetické taštičce z voskovaného plátna se skrývá rozkošné zrcátko a ... rozverná toaletní voda přetékající něhou. Nabízí mandarinku, jahodu a jablko v horním tónu, růže, hrachor a pozdrav jasmínu ve středním a malinovou vzpomínku v zadním tónu.

Tip na dárek pod stromeček pro ženu pod 40 let

Belle Chérie, Fragonard, pravý parfém, 60 ml

>>> 

Kytice květin, ovoce a dřeva oslavuje tuto bezstarostnou vůni: horní tón ve znamení mandarinky a star fruit, střední tón v jasmínu, heliotropu a konvalince a spodní tón s vůní santalového dřeva, tonky a vanilky.

Tip na dárek pod stromeček pro ženu středního věku

Etincelle de Rose, Marcus Spurway, parfém, 50 ml

>>>  

"Etincelle de Rose" je parfém stvořený pro optimistickou a radostnou ženu. Zářivá kompozice této vůně se skládá ze čtyř bílých květů. Srdce exotického jasmínu - krémové a zahalující. Po jeho boku jiskří zelené, ovocné tóny ylang-ylang, které se spojují s jasmínem a vytváří čerstvou a jiskřivou vůni. Aby nakonec odhalili vzácné něžné  tony růže. Tento parfém je jako ideální kytice, zářivá a jiskřivá, čistá a jemná.

Tip na dárek pod stromeček pro starší ženu

Pivoine, Fragonard, dárkový set

>>> 

Pivoine, Fragonard, dárkový set parfémová voda 100 ml + parfemovaný doplněk klíč je květinové dobrodružství, kde se ve vzduchu mísí delikátní a okouzlující vůně pivoněk (růžové, červené a bílé). 

 

 

Z tipů na nejlepší vánoční dárky pro muže vyberte zde.

 

 

4 tipy pro výběr parfému jako vánočního dárku pro jiného

Ač by se mohlo zdát, že vybrat niche parfém jako dárek pro jiného je riskantní záležitost, ve skutečnosti je to jednodušší a jistější, než vybrat mainstreamový parfém, který zná dotyčný z četných TV reklam.

Niche parfémy jsou sice mnohem sofistikovanější než syntetické parfémy, ale jejich tvůrci - mistři parfémáři - je vytváří s cílem vyjádřit nějakou osobnost, nějakou lidskou charakteristiku, něčí "smyslový" podpis.

1. Hledejte, jaký parfém osobu obdarovaného vyjadřuje

Při výběru niche parfému tedy nehodnoťte, zda se vůně přímo líbí vám, ale zda vyjadřuje toho, komu je určena. Zda je klidná, mírumilovná, vyrovnaná nebo naopak dynamická a akční, nebo třeba sebevědomá a energická či obětavá a oddaná.

2. Popisky niche parfémů jsou návod na charakter parfémů

Pro ty, co nakupují na dálku máme na Parfumeur u parfémů popisky. Ty jsme nevymysleli my, ale je to poselství jejich tvůrců - pro koho parfém vytvářeli. Pomůže vám najít ten pravý.

3. Výběr niche parfému v kamenné prodejně

Pokud vybíráte niche parfém podle vzorku nebo v kamenné prodejně, nezapomeňte, že u niche parfémů je díky přírodním kvalitním ingrediencím zachováno postupné "rozvíjení" vůně, tedy posloupnost hlava - srdce - základ, kdy se postupně plánovaně uvolňují a misí jednotlivé složky. Zatímco hlava voní jen pár minut (až 15) a srdce pár desítek minut či hodinu, dvě, základ u niche parfémů přetrvává klidně i 24 hodin. Počkejte při testování parfému až vyprchá první závan lihu (který parfém obsahuje jako rozpouštědlo a konzervační prostředek) a pak posuďte hlavu parfému. Máte-li dost času, počkejte i na srdce. Nebojte se, že parfém nějak výrazně změní charakter: u dobrého niche parfému ve všech třech fázích rozvíjení vůně pracují látky podobně vonící tak, aby zajistily harmonický, nepřetržitý průběh,

4. Překvapiví pomocníci při výběru niche parfému

Pokud si, pánové a dámy, nejste jisti a máte děti, pozvěte je k výběru. Děti jsou kupodivu téměř neomylné v tom, jaký parfém se ke komu (mamince, tatínkovi) hodí a co koho nejlépe vyjadřuje.

 

S předstihem a pro případ, že už bychom se neviděli. Šťastné a veselé!