Neohodnoceno

Vzorek IRIS, toaletní voda dámská, Fragonard, 2 ml

Měkké srdce  toaletní vody Iris ve fialce a heliotropu oddechuje na základu tonky a kosatce, zatímco bergamot a citrusy dodávají jiskru horním tónům.To vše se snoubí v jemnou, vyváženou vůni.

Řada Iris se servíruje v úchvatném balení zdobeném akvarelovými barvami.

Kosatec (Iris)  - perla ve světě parfémů. Fragonard se rozhodl oslavovat kosatec během roku 2016. Trvá to roky, než oddenek kosatce doroste tak, že může vydat svůj drahocenný poklad - čistou vonnou esenci.

Momentálně nedostupné
65 Kč
Kategorie: Vzorky parfémů
? Koncentrace: Toaletní voda
? Typ vůně: Floral (květiny)
Balení: Flakonek skleněný
? Obsah: 2 ml
Vhodné pro: Teplé měsíce
Hlavní akordy: citrusy, bergamot, fialka, heliotrop

Složení

Hlava

Bergamot, citron

Srdce

Fialka, heliotrop

Základ

Kosatec, tonka

Kosatec - symbol ušlechtilosti

Kosatec je jednou z nejstarších parfumistických surovin, a především jednou z nejcennějších. Je přezdíván jako "modré zlato z Florence".

Kosatec (Iris Pallida) roste ve slunečném Toskánsku.

Kosatec – květina králů

Jeho intenzivní elegantní vůně a rafinovaný vzhled dávají kosatci obrovskou sílu, symbolizující královskou moc již od časů franckého krále Clovise. Král Ludvík VII zvolil vodní kosatec jako svůj oficiální znak do královského erbu.

Od 17. století byl kosatec rozdrcený na prášek honě využíván v parfumerii, známé jsou kosatcem vonící rukavice Kateřiny Medicejské.

Kosatec - modré zlato parfumeristů

Na výrobu 200 gramů čisté vonné kosatcové esence, v neuvěřitelné ceně 100 000 EUR za kg, je potřeba ne méně než 1 tuna odenků kosatce!

Inspirován výjimečnými vonnými kvalitami kosatce, Fragonard zvolil kosatec za květinu roku 2016 a založil na něm delikátní parfémovou řadu 2016.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: