4 hodnocení

IRIS, Fragonard, parfémovaná mýdla v dárkové krabičce,4 kusy, 4 x 50g NOVINKA - IRIS květina roku 2016

Tradiční provensálské oblázkové mýdlo, delikátně parfémované vůní IRIS, v úchvatné dárkové krabičce zdobené akvarelovými barvami.

Položka byla vyprodána…
Vyprodáno
518 Kč
Kategorie: Parfémovaná mýdla
? Obsah: 4 x 50 g
Položka byla vyprodána…
IRIS, Fragonard, parfémovaná mýdla v dárkové krabičce,4 kusy, 4 x 50g
V dárkovém balení

Kosatec - symbol ušlechtilosti

Kosatec je jednou z nejstarších parfumistických surovin, a především jednou z nejcennějších. Je přezdíván jako "modré zlato z Florence".

Kosatec (Iris Pallida) roste ve slunečném Toskánsku.

Kosatec – květina králů

Jeho intenzivní elegantní vůně a rafinovaný vzhled dávají kosatci obrovskou sílu, symbolizující královskou moc již od časů franckého krále Clovise. Král Ludvík VII zvolil vodní kosatec jako svůj oficiální znak do královského erbu.

Od 17. století byl kosatec rozdrcený na prášek honě využíván v parfumerii, známé jsou kosatcem vonící rukavice Kateřiny Medicejské.

Kosatec - modré zlato parfumeristů

Na výrobu 200 gramů čisté vonné kosatcové esence, v neuvěřitelné ceně 100 000 EUR za kg, je potřeba ne méně než 1 tuna odenků kosatce!

Inspirován výjimečnými vonnými kvalitami kosatce, Fragonard zvolil kosatec za květinu roku 2016 a založil na něm delikátní parfémovou řadu 2016.

Kosatec (Iris)  - perla ve světě parfémů

Fragonard se rozhodl oslavovat kosatec během roku 2016. Trvá to roky, než oddenek kosatce doroste tak, že může vydat svůj drahocenný poklad - čistou vonnou esenci.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: